Vaničkování Manipulace 4Newborn Baby Signs
Kojení Půjčovna Bazar E-shop

Baby Signs® – znaková řeč pro batolata

BabySignsLogo_CZ.

Už jste někdy přemýšleli o tom, co vám chce vaše nemluvně říci nebo proč pláče?
Znaková řeč pro slyšící batolata je snadný a přirozený způsob jak se dorozumět s vaším dítětem ještě před tím než je schopné mluvit.

4037Možná si to ani neuvědomujete, ale víte, že všichni na děti “znakujeme”?

Říkáte “pá-pá” a máváte rukou? Říkáte říkanku Paci, paci, pacičky, …. a tleskáte u toho? Máte radost, když se to vaše děťátko naučí a opakuje to po vás? To je vlastně znakování.

Já vím, že to ještě neumí říci, ale ROZUMÍ MI A CHÁPE, CO MÁ UDĚLAT = znakujeme 🙂

Výsledkem je krásné pouto, které se vytvoří mezi nemluvnětem a rodičem, kteří si spolu báječně rozumí. Když nemluvňata začnou používat znakovou řeč, rodiče jsou často překvapeni, jak „chytré“ je jejich dítě. A hlavně – znakování je mnohem efektivnější a zábavnější způsob komunikace než pláč.

SEMINÁŘ PRO RODIČE New-Starter-Kit-Square-no-disc

Dvouhodinový kurz, při kterém se dozvíte vše, co potřebujete k tomu, abyste začali s programem Baby Signs®. Dozvíte se, jaký je průběh vývoje komunikace, a jak rozpoznat známky pokroku. Naučíte se prvních 16 znaků. Semináře jsou připravené zábavnou a interaktivní formou. Seznámíte se při nich s jinými maminkami a tatínky, kteří se znakováním začínají. Semináře jsou, jak z názvu vyplývá, pro rodiče, ale ráda Vás uvítám i s Vaším miminkem nebo batoletem. Semináře jsou také vhodné pro prarodiče a pro každého, kdo pečuje o Vaše dítě.

Doporučená cena semináře závisí na typu materiálů, které si zvolíte. Máte možnost si zvolit Kompletní sadu materiálů za 879,- Kč obsahující knihu a DVD pro rodiče, 4 malá leporela pro děti, video pro děti a praktický přehled znaků nebo jen Základní materiály za 499,- Kč, které obsahují pracovní sešit pro rodiče (20 stran A4 se základními informacemi o znakování a pracovními listy) a praktický přehled znaků. Náplň kurzu je u obou možností stejná. Materiály obsažené v Kompletní sadě nelze zakoupit jednotlivě.

4043

Názorná ukázka, jak znakování vypadá

Přihlásit na seminář se můžete nejlépe emailem na info@miminkovani.cz. Uveďte, prosím, své jméno, jméno a věk svého dítěte a své kontakty (telefon a adresu). Obratem obdržíte email s potvrzením a potřebnými informacemi.

Záloha na SEMINÁŘ PRO RODIČE – ve výši 379,- Kč

Příslušná záloha se skládá na účet 2400295206/2010. Do kolonky zpráva příjemci, prosím, uveďte jméno a příjmení a do kolonky pro specifický symbol, prosím, napište kontaktní telefon.

Doplatek 120,- Kč (v případě základních materiálů) nebo 500,- Kč (v případě Kompletní sady ke znakování) se provádí na semináři.

Přímo na semináři si můžete dokoupit i další podpůrné vzdělávací materiály ke znakování např. leporela, DVD, přehled znaků, apod.

 

TERMÍNY KURZŮ

 

Pokud Vám zde vypsané termíny nevyhovují, neváhejte mě kontaktovat. Můžu pro Vás po domluvě uspořádat individuální seminář, pokud se domluví 3 a více maminek.

STORNO PODMÍNKY: V případě, že se nemůžete semináře či kurzu zúčastnit a omluvíte se nejpozději 48 hodin před jeho zahájením, záloha Vám nepropadá a můžete si vybrat jiný termín. Pokud se však neomluvíte, záloha je nevratná, můžete si ale doplatit částku do výše kurzovného a obdržíte všechny materiály, které jsou součástí kurzovného.

V případě storna více než 48 hodin před zahájením semináře či kurzu máte nárok na vrácení zálohy.

IMG_2581

CHCI SE DOZVĚDĚT VÍCE O PROGRAMU BABY SIGNS®

 

PŘÍBĚHY ZNAKUJÍCÍCH MAMINEK

Když jsem poprvé slyšela o znakování s malými dětmi, měla jsem už syna i dceru ve škole. Později se nám narodila Anička a já jsem se znovu dostala shodou okolností ke zdroji informací o metodě Baby signs. Hned jsem se chtěla dozvědět co nejvíce. Po absolvování semináře Baby signs jsem začala s Aničkou pracovat na komunikaci prostřednictvím znakování. To bylo Aničce asi 9-10 měsíců.

jeste.

Ještě

Je to skvělé, když jdete na procházku se svým ani ne ročním dítětem a ono s vámi komunikuje o tom, že vidí v parku pejska, na rybníčku jsou kačenky, že chce ještě další kousek jablíčka a chce napít. Místo toho,aby nespokojeně hučela, upřeně se na mě dívala, použila znak a věděla, že jí rozumím.

Nejkrásnější pocit mívám večer, když Áňu ukládám ke spánku. Uděláme pá-pá sourozencům a tatínkovi, potom jí položím do postýlky, dáme si pusu a ona mi ukáže MÁM TĚ RÁDA….

 

**************************************************************************************************************************

CepiceNa Aničku jsme začali znakovat když jí bylo půl roku. Vybrali jsme si znaky, které se používají každý den („jíst“, „pít“, „spát“, „koupat“ a „světlo“), aby jejich užívání viděla, pokud možno, několikrát denně. Nejprve nebyla žádná odezva, ikdyž evidentně znaky vnímala. První znak „světlo“ udělala v osmi měsících. Tento znak dělala pravidelně a ráda, ale po dobu 2 měsíců žádný nový nepřidala. Už jsme měli tendence celé znakování vzdát, ale okolo 11 měsíců se vše obrátilo a Anička přidávala jeden znak za druhým. Bylo na ní vidět, jak je ráda, že rozumíme, co nám chce sdělit.

Jednou, když jsme s ní přespávali na chalupě, se v noci vzbudila a brečela. Pravidelně nám jistspávala celou noc, ale poslední 2-3noci se budila a brečela. Tušili jsme, že Aničce asi rostou zoubky, ale jistí jsme si nebyli… No a tuto noc se vyplnilo to, proč jsme se pro znakování rozhodli – Anička ukázala do pusy na zoubky a udělala znak pro „bolí“. Když jsem se jí zeptala, jestli ji bolí zoubky, přikývla a bylo vidět, jak je ráda, že víme, co se děje. Ikdyž gel proti bolesti normálně nezabíral, tentokrát si ho vyžádala a spala až do rána. Přišlo mi, jakoby se jí ulevilo, že se s námi mohla o své trápení podělit.

SLON.No a nám se každý den potvrzuje, že rozhodnutí začít se znakováním a vytrvat u toho se vyplatilo. Anička je schopná se s námi pomocí znakování domluvit, sdělit co cítí, co vidí nebo co ji zaujalo a kolikrát i velmi přesně označit to, co by chtěla (což musím uznat, že není vždy taková výhoda, když velmi dobře ví, že jí rozumíme) 🙂

 

 

 

Radka Brejchová,
instruktorka vaničkování, Praha a blízké okolí
nezávislá certifikovaná lektorka programu Baby Signs®
laktační poradkyně
info@miminkovani.cz, 777 133 457