Vaničkování Manipulace 4Newborn Baby Signs
Kojení Půjčovna Bazar E-shop

Vaničkování – koupání miminek Praha

1770Specializuji se na koupání miminka v Praze a blízkém okolí u Vás doma ve Vaší vaně. Máte doma vanu? Není nutné nikam dojíždět - přijedu za Vámi. Koupání miminka je pro dítě příjemným návratem do prostředí, ve kterém se pohybovalo v maminčině bříšku. Pohyb ve vodě, z počátku vaničkování, má příznivý vliv na celkový psychomotorický vývoj dítěte, postupné otužování vede k otužilosti organismu a tím jeho obranyschopnosti vůči běžným onemocněním. Pro rodiče je vhodnou příležitostí, jak si při koupání užívat se svým miminkem pohody a radosti z pobytu ve vodě. Maminka nebo tatínek se pod vedením instruktorky kojeneckého plavání naučí, jak s děťátkem správně manipulovat a jak ho správně při koupání držet. Doba koupání miminka ve vaně se přizpůsobuje věku, náladě a schopnostem dítěte. Kromě kojeneckého plavání se rodiče na lekcích dozví mnoho o psychomotorickém vývoji, výživě, masážích a zdravých pohybových aktivitách pro miminko na suchu.

VANIČKOVÁNÍ VE SLANÉ VODĚ

plné minerálů. Informujte mě, že máte zájem o SLANÉ VANIČKOVÁNÍ. Jedná se o přírodní produkt Kruhse solí z Mrtvého moře, který má zklidňující, protizánětlivé a uklidňující účinky. Velmi doporučuji jako podpůrný prostředek při kožních problémech. Dopřejte vašemu děťátku dovolenou u moře ve vaší koupelně. Koupání miminka, neboli plavání ve vaně, je vhodné pro kojence od zahojeného pupíčku. Začít můžete kdykoliv před ukončeným 5. měsícem věku vašeho děťátka. Během návštěvy u Vás doma probereme témata, která Vás mohou nejvíce zajímat:
  • správná manipulace s miminky (nošení, zvedání, otáčení, ...)
  • otužování- správné podmínky pro ukládání ke spánku
  • společná koupel (rodič + dítě)
  • abeceda potápění
  • masáž miminek
  • sprchování, ...... a pochopitelně samotné koupání miminka.
1117

Oslava 6. měsíčnin

2254

Učíme se polévat

1648

Jak pohodlně vykoupat dvojčátka

           

Kdy je vhodné začít s koupáním miminka ve vaně?

2445

První koupání

S maminkami bývám v kontaktu ještě když jsou těhotné, proto prvotní kontakt je velice brzy po příchodu z porodnice. Zopakujeme si základní manipulační techniky, se kterými je vhodné se seznámit ještě před narozením děťátka, aby si maminka ihned po narození neosvojila zlozvyky, které se špatně "přeučují" a poté plynule přejdeme na "vaničkování" samotné - koupání miminka.

Jak dlouho trvá samotné koupání?

Doba pobytu ve vodě je závislá na stáří dítěte, rozsahu činnosti a teplotě vody. tomik21073      

Má vaničkování - koupání miminka - nějaké pozitivní účinky na dítě?

2208Vlivem aktivní činnosti dolních končetin ve vodě se zlepšuje střevní peristaltika (pohyb střev). Pravidelně plavající děti mají daleko menší problémy s odcházením střevních plynů a s bolestmi bříška než děti, které neplavou ani necvičí. Pohyb ve vodě napomáhá odstranění různým nedostatků a vad držení těla. Plavání posiluje rovněž zádové svaly udržující správné zakřivení páteře.
1443

Koupání je pohodička

Pobyt ve vodě a aktivní cvičení příjemně unavuje a podporuje chuť k jídlu. Většina rodičů plavajících dětí si libuje, že děti dobře jedí, ale i spí, jsou jakoby vyrovnanější, klidnější a celkově zdravě prospívají. Novorozenci jsou nesmírně adaptabilní, disponují reflexem zatajení dechu i kladným vztahem k vodnímu prostředí.

Dostane se voda do uší?

Zuzanka II

Vaničkování

Ze zanořování uší nemusíme mít obavu. Jestliže je u novorozence vyvinut sací reflex, můžeme mít jistotu, že bubínek je celistvý. Dostane-li se voda do zevního zvukovodu, nic se neděje, pokud ho po koupeli vysušíme smotky buničité vaty.

Cíle a představy jednotlivých rodičů pro inspiraci co vše je možné od plavání očekávat:

- zpestření dne a společné zážitky s dítětem
Vaničkování

Vaničkování

- hravě a přehledně vedené lekce - "plavání si chceme užít" - dítě je spokojené, pravidelně a lépe jí a spí - mé dítě netrápí bolesti bříška díky špatnému odcházení střevních plynů - chci, aby si dítě zvyklo na pravidelný pohyb, spolupráci a soustředěnou pozornost - podpora pohybu, paměti a komunikačních schopností - otužilost a zdraví a lépe odolává nemocem - lepší porozumění a zvýšená vzájemná citová vazba na celý život

Abeceda potápění

IMG_2329.

Potápění

Cílem této metody je naučit předem připravené dítě potápět se na zvukový signál, který vyslovíme těsně pře lehkým zanořením pod vodní hladinu (k samotnému zanoření dojde až po správně provedených předchozích krocích). Nejmenší děti nerozumí obsahu slov. Jsou však schopny brzy vnímat příčiny a následky a také napodobovat vzor rodičů (k tomu je ideální společná koupel). Pokud se signál a následný proces opakují stále stejným způsobem, dítě se naučí adekvátně reagovat. Vytvoří si na signál podmíněný reflex.  

Víte, že ....

Uložený snímek 3604

Vaničkování

... zdravotní pojišťovny přispívají na kurzy plavání? Informujte se, jaké Zdravotní programy nabízí Vaše zdravotní pojišťovna.

 

Cena za první lekci koupání miminka je 800,- Kč, délka 90 minut Jednotlivé lekce koupání miminka: 700,- Kč, délka 60 minut Plus příplatek za dojezd. V případě doplňujících dotazů Vám ráda odpovím na emailu: info@miminkovani.cz Věnujte, prosím, pozornost STORNO podmínkám.

972973976

 

Líbí se Vám kroužek, které mají děti ve vodě? To je Baby Ring. v1Dětský kruh Baby Ring je určen pro koupání dětí od 0 do 36 měsíců. Velkou předností je možnost jeho použití pro děti ihned po narození, kdy ještě miminko není schopno držet samostatně hlavičku. S touto pomůckou mám velmi dobré zkušenosti. Maminky jsou z něj nadšené a tatínci se nebojí  jít do vany spolu s miminkem 🙂
  Cena: 340,-Kč
zluty_kruh.

Baby Ring žlutý

oranz_kruh.

Baby Ring oranžový

zeleny_kruh.

Baby Ring zelený

modry_kruh

Baby Ring modrý

ruzovy_kruh

Baby Ring růžový

                        HRAČKY DO VODY - Vanolepky Snadno přilnou k navlhčenému nesavému povrchu, dají se jednoduše sundat.
Vanolepky - zviratka

Vanolepky zvířátka 125,- Kč

Vanolepky - doprava

Vanolepky dopravní prostředky 125,- Kč

Vanolepky - vodni svet

Vanolepky vodní svět 145,- Kč

            Chcete mít na památku VIDEO z vaničkování Vašeho miminka? Během jednotlivých vaniček mohu pořídit pár záběrů, včetně FOCENÍ POD VODOU. Cena sestříhaného videa do 5ti minut 600,- Kč, každá další započatá minuta 50,- Kč.

Pár dobrých tipů JAK NAUČIT DÍTĚ NA NOČNÍK.

Mikulášská vanička

Mikulášská vanička

810

Vaničkování

2139

Vaničkování

 
IMG_2217.

Vaničkování

 
1334

Hrajeme si s vodou

1335

Poléváme

       
Radka Brejchová,
instruktorka vaničkování, Praha a blízké okolí
laktační poradkyně
info@miminkovani.cz, 777 133 457