Vaničkování Manipulace 4Newborn E-shop
Kojení Půjčovna Bazar E-shop

Kojení

Kojení, laktační poradenství Praha a blízké okolí

"Kojení není jen pití mateřského mléka. Pro matku a dítě znamená mnohem víc."

Kojící potřeby - kompletní sortiment

Zvýšení přísunu mateřského mléka

Správné přisátí

Dítě se nepřisává

Stlačení prsu při kojení

Poraněná bradavka

VIDEO ukázky správného kojení

POTŘEBUJI SI PŮJČIT ODSÁVACÍ SOUPRAVU

chci si KOUPIT odsávací soupravu Medela

ZÁŽITKOVÝ KURZ O KOJENÍ

Monitor dechu - půjčení

Kojenecká váha - půjčení

 

cevka BSprávný začátek kojení je důležitý

Pokud jste těhotná a připravujete se na kojení, zde naleznete několik materiálů, které jsou pro úspěšné zahájení kojení důležité. To, co se stane v prvních dnech po porodu je velmi důležité pro úspěšný start ke kojení.

Co mohu udělat?

1) Skontaktujte se s laktační poradkyní ve Vašem okolí. Mnohé poradkyně poskytují pravidelnou přípravu těhotných na kojení anebo Vám poskytnou možnost setkat se osobně a poskytnou Vám individuální přípravu. Díky tomu se s poradkyní seznámíte a budete s ní moci zůstat v kontaktu i po porodu.

ZÁŽITKOVÝ KURZ O KOJENÍ

  2) Kojení hodně závisí na porodu. Vyberte si místo (porodnici) pro nerušený porod. Přečtěte si, jaké podmínky by měla splňovat porodnice, která podporuje kojení. 3) Bezprostředně po porodu je důležitý nepretržitý kontakt kůže na kůži matka a dítě. Položte si dítě ihned po narození na hrudník a vychutnejte si tento nezapomenutelný okamžik. Kontakt kůže na kůži zabezpečuje: 1koza-na-kozu-babatko1a) stabilizaci tělesných funkcí dítěte b) podporu tvorby mateřského mléka a umožňuje přístup k prsu a kojení c) udržuje tělesnou teplotu dítěte d) dýchání dítěte a srdeční činnost e) regulaci spánkových cyklů a to, že se dítě dobře vyspí f) vyzrávání mozku a vyzrávání mozkových spojení g) rychlejší růst a prospívání h) lepší trávení a efektivnejší využívání živin i) vytváření vztahové vazby mezi matkou a dítětem 4) V kontaktu kůže na kůži setrvejte po celou dobu pobytu na porodním sále, až do převozu na pokoj šestinedělí a potom i na pokoji. Dítě může na Vás spinkat a Vy si také můžete odpočinout. 5) Díky kontaktu kůže na kůži se dítě může samo přisát k prsu. Už v těhotenství Vás laktační poradkyně může naučit, jak vypadá správné přisátí a jak to poznáte, že miminko pije mléko. Video o kontaktu kůže na kůži bezprostředně po porodu i s mluveným komentářem video kontakt kůži na kůži:
dojcenie-este-pocas-cisarkeho-rezu

Kontakt kůže na kůži je možný i při císařské řezu

          6) S laktační poradkyní sa setkejte co nejdříve po porodu, ideálně v den příchodu z porodnice, aby zkontrolovala přisátí miminka a jeho pití. Při tomto setkání laktační poradkyně také odpoví na Vaše otázky okolo kojení. 7) Jak postupovat při kojení po porodu? a) Nechte si miminko na sobě anebo u sebe v posteli v kontaktu kůže na kůži. b) Sledujte svoje miminko, jeho projevy zájmu o kojení jako například oblizováním ručičky, obracení tvářičky, hlazení prsu, probouzení se, vyplazovaní jazýčka a podobně. Začněte ho kojit hned při prvních projevech zájmu o kojení. c) Miminko kojte kdykoliv, kdy o kojení projeví zájem. Nemusíte uvažovat nad tím, proč se chce znovu kojit. MIminko má kromě plného bríška i mnoho jiných potřeb, které mu kojení dopřává. Miminka se mohou chtít kojit velmi často. Na druhé straně, zdravé miminko, které je v kontaktu kůže na kůži, není třeba na kojení budit - nevnucujte mu kojení. Když miminko spí, využijte tento čas, netrapte se tím, proč spí tak dlouho, a naopak, když se chce často kojit, tak mu to umožněte. d) Pokud nevíte, proč miminko pláče anebo je nespokojené, nabídněte mu prso. e) Poproste poradkyni, aby Vám ukázala, jak miminko uklidnit. f) Pláč miminka nemusí souviset s kojením. Pokud miminko pláče po nakojení, nemusí to znamenat, že je hladové. g) Miminka se učí kojit kojením, ne používáním lahve, dudlíku či kloučků. h) Pomáhajte miminku vypít víc mléka stlačením prsu. i) Není třeba vážit miminko před kojením a po kojení. j) Je úplně v pořádku, když dobře nakojené dítě u prsu usne. Uspat dítě je jedna z funkcí kojení. A co je úplně nejdůležitejší? Že už okamžite při porodu (a dokonce i před ním) je v prsou mléko, dojcenie_otazky2ktéré miminko může pít. Neplatí teda, že v prvních dnech po porodu "ješte" není mléko. Kojení ani v prvních dnech po porodu není symbolická záležitost, naopak, první dny jsou pro kojení rozhodující.   Kdy je vhodná návštěva u Vás doma - pokud je kojení bolestivé - pokud je dítě spavé, unavené, protože tok mléka je slabý (jak pomoci ZDE) - miminko nepřibývá na váze - miminko se nechce přisát, nebo dlouho trvá než se přisaje - nevíte, jestli miminko opravdu pije (je rozdíl mezí tím, když dítě dělá sací pohyby a tím, jestli opravdu pije)

Videa ke shlédnutí ZDE

Kojící potřeby - vše skladem

 
Radka Brejchová,
instruktorka vaničkování, Praha a blízké okolí
laktační poradkyně
info@miminkovani.cz, 777 133 457